אתר בית ספר "יד יצחק" - כתבה לפורטל- יום נאומים 1 2016
נווט למעלה

​​​​​​​​​

45.png
כבכל שנה ובמסגרת העשייה הייחודית של בית הספר, התקיים בשבוע שעבר, ה-5.1.2016 יום הנאומים בבית הספר       "יד יצחק" קרית גת . השנה הוקדשו הנאומים והשיח לנושאים הקשורים לעיר קרית גת ולציון 60 שנים להיווסדה. ההרצאות לוו במצגות שהוכנו על ידי התלמידים ובסופן ניתן משוב על ידי השומעים והמרצים.

 
 
 

בנאומים נכחו ראש העיר אבירם דהרי, המפקחת העירוני מטעם משרד החינוך דליה בן שבת, יו"ר דירקטוריון רשת המתנ"סים רבקה בוזגלו, מנהל המרכזים הקהילתיים שלומי בן שושן, נשיא רוטרי קרית גת, חזי בן יעקב, מנהלת בית הספר עדי חסנו והמנהלת לשעבר נורית ראובפוגל.

 
 
 

יום הנאומים נפתח בנאום ייחודי באולם הספורט הבית ספרי ועסק בקרית גת כעיר קולטת עליה. לאחר הפסקה פעילה התכנסו כל תלמידי בית הספר בכיתות ונהנו מסדרת נאומים מרתקים שהועברו על ידי צוותים של תלמידים בהם נואמים ותומכי מצגות. 

בין הנאומים: אנדרטאות בקרית גת, סמל העיר, בית ספר יד יצחק, יצחק צ'יזיק, קרית גת מעיירת פיתוח לעיר תעשייה ועוד. חלק מתלמידי כיתה ה' ו-ו' נאמו בשפה האנגלית וכן נערך נאום מיוחד על בית הספר עצמו בשילוב קטעי וידאו מצולמים וערוכים.

 
 
 

ראש העיר, אבירם דהרי, התרשם מאוד מיכולתם של התלמידים לעמוד בפני קהל ולנאום וציין לטובה את שליטתם בחומר ואת עובדת החקר שביצעו בעקבות נושאי הנאומים שנבחרו. נשיא רוטרי, חזי בן יעקב, הוסיף ואמר כי רוטרי קרית גת ממשיכה לעודד ולקיים את תחרויות "רוטרי הנואם הצעיר" על מנת לחזק את תרבות השיח והדימוי העצמי בקרב תלמידי העיר.

 
 
 

מנהלת בית הספר, עדי חסנו, הדגישה כי בכל כיתה ניתנות במהלך היום שתי הרצאות בכל שכבות הגיל וזאת כחלק ממערך למידה רב שנתי: "יש לנו תפיסה חינוכית ברורה בבית הספר ואנו שואפים כי כל ילד שלומד ביד יצחק יתנסה לפחות פעם אחת בנאום אל מול קהל. זה קורה במסגרת ימי הנאומים אך גם לאורך כל השנה ובפני קבוצות גדולות, קטנות ומגוונות. אנו רואים בכך חשיבות אדירה ליצירת ביטחון בקרב התלמידים, חיזוק השפה העברית, עבודה בצוות וגם פיתוח כישורים לתרבות דיון ושיח בכתות הלימוד ומתן משוב בצורה מנומסת ובונה. אני רוצה לציין גם את שיתוף הפעולה שיש לנו מצד ההורים שמסייעים לתלמידים בבית בהכנת הנאומים והמצגות".

 
 
 

מפקחת בית הספר, דליה בן שבת הוסיפה: "אני שמחה לראות את ההתקדמות וההתפתחות של יום הנאומים. אם פעם העזרים של הילדים היו בריסטולים הרי שהיום הכל ממוחשב ומסייע בהעברת המסרים. אני מודה לתלמידים על הנאומים המרתקים ונוכחת לראות כי יהיה לנו דור מצויין של מנהיגים, שיוכלו לעמוד מול קהל בעתיד ואני מברכת של שיתוף הפעולה בין בית הספר להורים".

כל הפעילות סביב יום הנאומים בוצעה בצורה מתוקשבת דרך אתר הפעילות  "תרבות דיון ושיח" בהובלתה של מאירה קלימיאן, מחנכת ב'1 ורכזת "תרבות דיון ושיח". 

קישור לאתר ולמצגות התלמידים​

 

 

 תמונות מיום הנאומים

 
Access is denied. (Exception from HRESULT: 0x80070005 (E_ACCESSDENIED))
To link to a library that contains images and configure the web part, open the tool pane.
​​

 

​​
 

 עורך תוכן

 
​​
​​
​​


 
​​​​​​