חינוך גופני - כדור רגל
כדורגלהוא משחק כדור המשוחק על ידי שתי קבוצות המתחרות זו בזו. הכדורגל הוא ענף הספורט הפופולרי ביותר בעולם. מליוני אנשים ברחבי העולם עוסקים בו באופן פעיל, מאות מליונים צופים בו. הכדורגל הפך לארוע תרבותי מרכזי בעידן המודרני ויש אף המרחיקים לכת ומכנים אותו 'הדת של המאה העשרים'.
הפופולריות של המשחק נעוצה בפשטות שלו. הצורך באיבזור מינימלי (כדור, נעליים ומגרש פנוי לשחק) להבדיל מענפי ספורט אחרים, ופשטות חוקי המשחק. סביב הכדורגל התפתחה תעשייה שלמה של בידור, ליגות מקומיות, טורנירים בינלאומיים, שידורים ישירים בטלוויזיה, שחקנים רבים המפרסמים חברות למוצרי ספורט תמורת שכר עתק, ועיתונות ספורט רבה המסקרת את הענף.
אחת לארבע שנים מתקיים טורניר גביע העולם בכדורגל ("מונדיאל"), שהוא אירוע הספורט הגדול בעולם אחרי המשחקים האולימפיים, ברזיל, אלופת העולם הנוכחית, זכתה עד כה חמש פעמים בגביע העולם, יותר מכל אומה אחרת. טורנירים אחרים חשובים הם: ליגת האלופות , אליפות אירופה לאומות, אליפות אמריקה הדרומית לאומות, גביע אמריקה הדרומית לקבוצות. לכל מדינה ישנן מספר ליגות מקומיות השולחות את נציגיהן לתחרויות בינלאומיות. הליגות המקומיות מרכזות סביבן מאות מליוני חובבים נלהבים.

חוקי המשחק

בכל קבוצה 11 שחקנים, אחד מהם הוא שוער והאחרים הם שחקני שדה. הכדורגל משוחק על משטח דשא, במשך 90 דקות, המחולקות לשתי מחציות בנות 45 דקות כל אחת. המנצחת במשחק היא הקבוצה שכבשה מספר רב יותר של שערים. הנגיעה בכדור מותרת בכל חלקי הגוף, למעט היד. רק לשוער הקבוצה מותר לגעת בכדור בידו בתחום 'רחבת ה 16'.
חוץ (out) - כשהכדור יצא מחוץ לגבולות המגרש במלוא היקפו, לקבוצה שלא גרמה לכך יש כדור חופשי אותו השחקן זורק ביד ומכוון אותו לשחקן אחר מהקבוצה שלו.
קרן (corner) - כשקבוצה מסויימת מוציאה את הכדור מחוץ לגבולות השער שלה יש לקבוצה היריבה כדור חופשי מקצה המגרש.
נבדל (offside) - קורה כששחקן מוסר כדור לשחקן אחר מהקבוצה שלו שנמצא מחוץ לקו ההגנה של הקבוצה היריבה (כלומר מוסר כדור לשחקן שאין אחריו אף שחקן מהקבוצה היריבה). במקרה כזה ניתן כדור חופשי לקבוצה היריבה.
עבירה (foul) - כששחקן אחד פוגע בשחקן מהקבוצה היריבה. אם העבירה קשה השחקן מקבל כרטיס צהוב, אם העבירה חמורה מאוד השחקן מקבל כרטיס אדום ומורחק מהמשחק. שחקן שמקבל 2 כרטיסים צהובים גם הוא מורחק מהמשחק.
בעיטות עונשין (pennalty) - מתבצעות מ-11 מטר. קורות שכשיש תיקו וצריך שובר שיוויון (אז יש 5 כאלו לכל קבוצה) או כאשר יש עבירה או נגיעת יד של שחקן שדה ברחבה של השוער.