ספורטאים-מצטיינים
נווט למעלה
שונה לאחרונה ב- 09/12/2014 16:18 על-ידי מיטל זיסו
עמרי כספי: נולד בחולון, גדל והתחנך ביבנה. בגיל 13 עבר לקבוצת הילדים של מכבי ת"א ומאז הוא לא עוצר. ב-2004 הוביל את מכבי ת"א לאליפות ישראל בנוער ושנה לאחר מכן הצטרף לקבוצת הבוגרים עמה זכה באליפות היורוליג בשנת 2005. בעונה שאחריה הוא הושאל להפועל גליל עליון, שם זכה בתואר "תגלית העונה". ב-2007/8 הוא חזר למכבי ת"א וב-2008/9 הפך לשחקן חמישיה עם אחוזי קליעה מצויינים. ב-2009 כספי נבחר בדראפט של אנ.בי.איי למספר 23 בסיבוב הראשון על ידי סקרמנטו קינגס. ביולי חתם על חוזה ובכך הפך לישראלי הראשון שמשחק בליגה הטובה בעולם. את משחקו הראשון כמחליף, הוא סיים מצויין עם 15 נקודות ב-19 דקות משחק בלבד. כספי המשיך להצטיין ונבחר ל"נבחרת הטירונים". העונה הוא עלה בחמישיה של סקרמנטו קינגס בשבעה משחקים. הוא הפך לשחקן קבוע וחשוב בקבוצה – אמנם שחקן ספסל – אך שחקן אותנטי לחלוטין, שחקן מן המניין שמאמניו סומכים עליו בעיניים עצומות.
תוצאת תמונה עבור עמרי כספי

 

 

 

 

​​
  • שחר פאר: מדורגת נכון להיום במקום מספר 13 בטניס נשים בעולם. בחלקה הגדול של שנת 2010 היא דורגה במקום מספר 9 בעולם. לא היה אף טניסאי ישראלי שהגיע כה גבוה בדירוג העולמי. היא גם הישראלית היחידה שהעפילה לשלב רבע הגמר ליחידות בטורניר "גראנד סלאם" (בפאריז) והיא כמובן גם היחידה שהעפילה עד שלב הגמר בזוגות בטורניר "גראנד סלאם”. השנה הפכה פאר להיות גם הישראלית הראשונה להתמודד על אדמה ערבית, כשהתחרתה בטורניר הגדול של דובאי. היה לה טורניר "פרמייר" מוצלח ביותר בו הגיעה לשלב חצי הגמר, בו הפסידה לסרינה ויליאמס הגדולה.


 

 

 

 

 

 

 

 

 


​​

  • נמרוד משיח: נולד, גדל והתחנך באילת. בן לאב רב חובל ולאם מדריכת צלילה. לאחר גירושי ההורים עבר להתגורר במכמורת. בשנת 2001 כשהוא בן 13, זכה באליפות העולם לנוער בגלישת רוח. ב-2003 וב-2004 זכה במדליות ארד וכסף באליפויות אירופה לנוער. השנה זכה משיח באליפות לישראל לבוגרים, במקום העשירי באליפות אירופה ומאוחר יותר במקום השלישי באליפות העולם בקרטמינדה, דנמרק. הוועד האולימפי הישראלי העניק לו את פרס "ספורטאי השנה של 2010".
  • הגולש הישראלי נמרוד משיח (יח"צ , הוועד האולימפי בישראל)

 


  • יעקב טומרקין: יליד רוסיה, עלה לארץ עם הוריו כשהיה בן 8 והתגורר באשדוד עד שהתגלה כשרונו בשחיה. את הישגו הראשון הבינלאומי, מדלית זהב באליפות מדינות הים התיכון, הוא השיג בשנת 2008 בלרנקה, קפריסין, כאשר זכה במדליית זהב עם שיא ישראלי לנוער ב-100 מטר גב בזמן של 58.74 שניות. הוא הגיע חמישי ב-200 מטר מעורב והמשיך להתחרות באליפויות אירופה השונות כשהוא מגיע למקומות 5 עד 9 במקצועות שחיה שונים. את הזינוק האדיר שלו השיג טומרקין השנה כשזכה במדליית הזהב באליפות אירופה לשחייה לנוער בהלסינקי, פינלנד, עם זמן של 55.20 שניות ל-100 מטר גב – התוצאה השנייה בטיבה בהיסטוריה הספורטיבית של ישראל, נוער או בוגרים. במשחה 200 מטר גב הוא הגיע שלישי וזכה במדליית הארד האירופאית. באולימפיאדת הנוער בסינגפור הוא זכה בשתי מדליות כסף, ב-100 מטר גב עם 55.28 שניות וב-200 מטר גב עם 1:59.39 – שיא ישראלי לנוער. הוא מהווה תקווה גדולה למדליה ישראלית באולימפיאדת לונדון.

 

  
​​